Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W takim razie, ewentualny klient winien zaznajomić z potencjalnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają przykładowe z narzędzi, które pomaga nam oszacować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych wraz z ich wyznaczanym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest robione przez fachowych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to między innymi: tężyzna pieniężna emitenta tudzież potencjalne możliwości postępu danej firmy.

Z tej przyczyny, zdecydowanie rekomendujemy zapoznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru cennego. Jednym z serwisów, który oferuje tego rodzaju skompilowania jest znany rynek Catalyst.

Catalyst - rynek obligacji
Catalyst – rynek obligacji

Na stronie głównej owego serwisu, możemy odszukać również instrukcję niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów. Jak najbardziej, wszystkie ratingi są aktualizowane na gorąco. Jest to przykładowe z wielu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz to większą popularnością.

Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej trzeba wziąć pod uwagę jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, wielką dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki z jakiego powodu możemy szczegółowo przeszukać pełną propozycję danych obligacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s