Jak osiągnąć sukces życiowy – podpowiedzi Joe Vitale

Wolność finansowa – ten zwrot dla całego szeregu jest celem, do którego dąży przez całe życie. Natomiast przeważnie co to jest sukces żywotny? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? W jaki sposób nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić czy też nie? Jakich kryteriów powinno się użyć, ażeby dokładnie nazwać istnienie i wielkość tryumfu? Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się zwykłe i postawione nade wszystko retorycznie. Natomiast wyłącznie z pozoru. Po chwil namysłu w praktyce każdy dotrze do wniosku, iż nie jest banalnie określić moment, w którym można z pełną kategorycznością zakomunikować, że życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Dla całego szeregu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na objaśnienie spełnienia triumfu życiowego przez daną osobę jest spojrzenie na jej status majątkowy. Jeśli charakteryzuje się on odpowiednią ilością zer na koncie tolerują oni, że postać taka osiągnęła autonomię i sukces finansowy, a więc i żywotny.

Wolność finansowa z Joe Vitale
Wolność finansowa z Joe Vitale

Wydaje się tymczasem, iż jest to za bardzo powierzchowne stanowisko do tej idei. Gdyż co w tym momencie powiedzieć o osobie, która stała się zamożna dzięki zwyciężonej w totolotku? Z całą pewnością zapełnia ona warunek o sposobnej ilości zer na koncie. Czy jednakże pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki po kiego wygrywa się wspaniałość, przynosi podstawy do twierdzenia o tym, że triumfujący osiągnął triumf żywotny?

Poniekąd nie – otóż nie było to wynikiem jego pracy oraz dziwnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota. Joe Vitale autor książek motywacyjnych stwierdza, iż jeśli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w mocy poczynić i osiągnąć nade wszystko wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najłatwiejsza droga do triumfu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości przydatna jest ponadto także nieporuszona konsekwencja i upór, jednakże własne nastawienie i ujęcie o możliwości dosięgania wszelakich założonych motywów to podstawa. Nierzadko w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, wedle którego nasze indywidualne stanowisko decyduje to jak ma wygląd rzeczywistość. Stąd też można wyłożyć nieskomplikowany morał, że sukces żywotny to istotnie zręczność osiągania wszech zaplanowanych zamysłów. O ile opanujemy taką zręczność, wszelkie inne fałszywe żywotne triumfy, takie jak chociażby majętność, osiągniemy w przelocie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s