Jaki komputer jest najlepszy? Bezgłośny!

Niemniej jednak, iż niezwykle często zamierzamy na zakup pecetów przenośnych, to w naszych domkach non stop sławą cieszą się komputery stacjonarne, dające znacznie większe możliwości – są nie tylko tańsze, przynoszą większą alternatywę modyfikacji komponentów, lecz również mogą stać się raczej bezgłośne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to łączy? Naprawdę na wejściu należy dopowiedzieć, że są dwie techniki chłodzenia komponentów – pierwszą są aktywne wiatraki, które są głównym zarzewiem rabanu, drugą zaś są wszelakiego gatunku radiatory. To naturalnie komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, bo samotny hałas będzie wykrywał się z samych elementów, takich jak napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być wprawdzie zużytkowanie krążka SSD).

Cichy komputer PC
Cichy komputer PC

Należałoby nie zapomnieć o tym, iż pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda odpowiednio przewiewnej obudowy, która zapewni stosowne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Mieć wrażenie może, że pasywnie chłodzony komputer to jedynie „słabe” składniki, które przez niewielką siła obliczeniową nie wywołują obszernych ilości ciepła do otoczenia.

Nic bardziej mylnego! Dzisiaj komponenty komputerowe są składane w taki sposób, aby były jak w największym stopniu sprawne i eksploatowały jak najmniej dynamiczności – w związku z tym istotna jest zaledwie wielkość radiatora (i jego sama budowa) – wytwórcy kart graficznych, czy procesorów sami dostarczają nam niezwykle częstokroć wybór przy zakupie – czy chcemy pozyskać element studzony biernie, czy aktywnie. Nic nie stoi wprawdzie na przeszkodzie, aby na pewno w czas użytkowania danej jednostki przekształcić sposób jej chłodzenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s