Surowce naturalne – zalety inwestycji

Jak rozporządzać nagromadzonym kapitałem, tak żeby na tym nie stracić? Na ten czas, nie pożądane byłoby lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie wkładania, czyli inaczej powiadając dywersyfikacja portfela. W co kalkuluje się wkładać? Można inwestować w wielorakie kruszce takie jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto? Inwestycja w złoto polega przeważnie na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Zakupić możemy złote sztabki ewentualnie złote monety. Złote monety to nazywane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, w samej rzeczy w sensach inwestycyjnych, monety takie zwyczajowo nie mają nominału, są godne tyle jak wiele kruszec z którego są utworzone.

Zalety inwestycji w złoto
Zalety inwestycji w złoto

Wartość złota w dłuższym okresie terminu non stop rośnie, z tego powodu wkładając złoto mamy praktycznie gwarancję, iż nie zostawimy. Jak inwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy podobnie jak w złoto, czyli kupując sztabki srebra, a przeważnie srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest na ogół waga między innymi 1 uncja.

Srebro jako surowiec, który można wyczerpać i nie można odnowić również będzie zwiększało swą wartość w dłuższym okresie terminu, z tego powodu podobnie jak w złoto wskazane jest w nie lokować. Inwestycja w surowce normalne, a nie waluty ma zarówno inny plus. Jeśli zajdzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, iż dewiza stanie się nieistotna, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dlatego wskazane jest inwestować w złoto inwestycyjne chociażby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bo nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka płatnicza kompletnego globu. Więcej o lokowaniu środków w złoto i srebro na blogu http://www.saminwestuj.pl/.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s