Spora porcja minerałów w małej dawce soku z acai

Jeszcze do niedawna niewielkie jagody, które rosną tylko i wyłącznie w deszczowych lasach Amazonii, znane były jedynie tubylcom którzy mieszkali w tamtych regionach. Wykorzystywano je jako lecznicza roślina, lecz również jako jeden z bardziej istotnych elementów pożywienia, również dzięki spożywaniu jagód Acai tubylcy utrzymywali kondycję oraz zdrowie. W chwili gdy świat z zachodu zaczął badać ten malutki, niepozorny owoc, to nagle się okazało, że jest on składnicą witamin, składników odżywczych i minerałów.

Jagody acai zdrowie na dłoni
Jagody acai zdrowie na dłoni

Niewiele jest roślin, jakie mogą się poszczycić tak dużym ich występowaniem, trudno się więc dziwić, iż bardzo szybko uzyskały światową sławę. Niewielkie jagody Acai posiadają bardzo dużą ilość błonnika, węglowodanów i białek, ale prócz standardowych składników posiadają także polifenyle oraz antyoksydanty – a są to związki ogromnie potrzebne dla naszego organizmu. Polifenyle wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego, z kolei antyoksydanty powstrzymują dużo wolnych rodników, zabezpieczając tym sposobem przed ich bardzo niekorzystnym wpływem na nasze organizmy.

Dziś różne produkty z jagód Acai oferowane są wielu krajach, a chyba najpopularniejszą ich formą są soki. Można je spożywać w zasadzie każdego dnia i są rewelacyjnym uzupełnieniem zwykłej diety, gdyż mają w sobie w zasadzie wszystkie substancje oraz związki, które znajdują się w zerwanych owocach.

Soki sprzedawane w dobrych sklepach nie mają żadnych słodzików i konserwantów, dlatego będą posiadać takie same właściwości dla zdrowia, jak inne dostępne produkty z jagód Acai. O dobroczynnym wpływie tych owoców na układ krwionośny i ochronę przed rakiem wspominane było wcześniej, lecz to jedynie niewielka część ich niezwykłych właściwości.

Mają one dużą ilość różnych witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie są konieczne do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu oraz minerałów. Zawartość takiej gamy składników podnosi również naturalną odporność i pobudza ciało do przeciwstawiania się chorobom. Dla wielu osób bardzo pożądana może także być rola odchudzająca – sok z Acai czyści organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie przeczyszczające, dzięki czemu doskonale pomaga przy utracie masy ciała, jest jednocześnie smacznym dodatkiem żywieniowym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s